|
|
VICTOR Kids Cup
2017 |
|
|
|
|
|
|
|
powered by ELE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
JE Jg U07 |
Platz |
Name |
Verein |
|
|
|
|
|
|
1 |
Silas Segler |
BC Rheinbach |
|
|
|
|
|
|
2 |
David Dörschel |
TuS Halver |
|
|
|
|
|
|
3 |
Yoshua Hennig |
VfB GW Mülheim |
|
|
|
|
|
|
4 |
Dominik Meier |
ATV Haltern |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
JE Jg U08 YM |
Platz |
Name |
Verein |
|
|
|
|
|
|
1 |
Jonathan Hollenberg |
TSV Heimaterde MH |
|
|
|
|
|
|
2 |
Moritz Niehues |
BG 62 Dormagen |
|
|
|
|
|
|
3 |
Bülow Mathis |
TuS Halver |
|
|
|
|
|
|
4 |
Mats Cronenberg |
BC Rheinbach |
|
|
|
|
|
|
5 |
Ovchinnikow Maximilian |
TuS Halver |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
ME Jg U08 YM |
Platz |
Name |
Verein |
|
|
|
|
|
|
1 |
Mairin Giesler |
1.BC Beuel |
|
|
|
|
|
|
2 |
Leni Klara Bonnemann |
VfB GW Mülheim |
|
|
|
|
|
|
3 |
Isabella Kühn |
VfB GW Mülheim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
JE Jg U09 YM |
Platz |
Name |
Verein |
|
|
|
|
|
|
1 |
Nils Barion |
TV Refrath |
|
|
|
|
|
|
2 |
Aarav Bhatia |
TG Unterliederbach 1887 |
|
|
|
|
|
|
3 |
Kurt Wirsing |
SSV Lützenkirchen |
|
|
|
|
|
|
4 |
Leon Pankalujic |
PSV Gelsenk.-Buer |
|
|
|
|
|
|
5 |
Fiete Nierhoff |
TSV Heimaterde MH |
|
|
|
|
|
|
5 |
Felix Schneemann |
TSV Heimaterde MH |
|
|
|
|
|
|
7 |
Hannes Figge |
TSV Heimaterde MH |
|
|
|
|
|
|
8 |
Erik Fretter |
SV Bergfried Lev. |
|
|
|
|
|
|
9 |
Benedikt Herweg |
SSV Lützenkirchen |
|
|
|
|
|
|
11 |
Lennart Fleschenberg |
Dabringhauser TV |
|
|
|
|
|
|
11 |
Tom Segler |
BC Rheinbach |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
ME Jg U09 YM |
Platz |
Name |
Verein |
|
|
|
|
|
|
1 |
Eva Heiden |
BC Rheinbach |
|
|
|
|
|
|
2 |
Pia Rappen |
TV Refrath |
|
|
|
|
|
|
3 |
Juna Bartsch |
Union Lüdinghausen |
|
|
|
|
|
|
4 |
Marie Pauline Fein |
TSV Heimaterde MH |
|
|
|
|
|
|
5 |
Nele Röhrig |
TV Refrath |
|
|
|
|
|
|
5 |
Emma Schledorn |
SSV Lützenkirchen |
|
|
|
|
|
|
7 |
Livia Heitkamp |
Union Lüdinghausen |
|
|
|
|
|
|
8 |
Julika Block |
Union Lüdinghausen |
|
|
|
|
|
|
9 |
Jana Schmitz |
SV Bergfried Lev. |
|
|
|
|
|
|
10 |
Anastasia Hönemann |
Spvgg.Sterkrade-N. |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
JD Ak U11 |
Platz |
Name |
Verein |
|
|
|
|
|
|
1 |
Benjamin Klein |
1.BC Beuel |
|
|
|
|
|
|
1 |
Tom Klein |
1.BC Beuel |
|
|
|
|
|
|
2 |
Tim Schmitz |
TV Refrath |
|
|
|
|
|
|
2 |
Jonah Strack |
1.BC Beuel |
|
|
|
|
|
|
3 |
Linus Emmerich |
Union Lüdinghausen |
|
|
|
|
|
|
3 |
Leon Kaschura |
Union Lüdinghausen |
|
|
|
|
|
|
4 |
Mario Di Bari |
PSV Gelsenk.-Buer |
|
|
|
|
|
|
4 |
Taner Misirli |
PSV Gelsenk.-Buer |
|
|
|
|
|
|
5 |
Frederick Bünstorf |
TV Schiefbahn |
|
|
|
|
|
|
5 |
Julius Kissling |
TV Schiefbahn |
|
|
|
|
|
|
6 |
Justin Hagemann |
PSV Gelsenk.-Buer |
|
|
|
|
|
|
6 |
Lukas Tücks |
PSV Gelsenk.-Buer |
|
|
|
|
|
|
7 |
Jonathan Hollenberg |
TSV Heimaterde MH |
|
|
|
|
|
|
7 |
Fiete Nierhoff |
TSV Heimaterde MH |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
ME Jg U10 YM |
Platz |
Name |
Verein |
|
|
|
|
|
|
1 |
Lisa Paula Bonnemann |
VfB GW Mülheim |
|
|
|
|
|
|
2 |
Maike Iffland |
TV Refrath |
|
|
|
|
|
|
3 |
Nina Steffes |
TV Refrath |
|
|
|
|
|
|
4 |
Aylia Vogt |
Union Lüdinghausen |
|
|
|
|
|
|
5 |
Emilia Boos |
BC Rheinbach |
|
|
|
|
|
|
5 |
Lea Meike Strünkmann |
TSV Heimaterde MH |
|
|
|
|
|
|
7 |
Jana Lehmann |
TSV Heimaterde MH |
|
|
|
|
|
|
8 |
Hannah Marie Cassel |
TSV Heimaterde MH |
|
|
|
|
|
|
9 |
Dana Ossinkine |
TSV Heimaterde MH |
|
|
|
|
|
|
10 |
Maike Overkamp |
TSV Heimaterde MH |
|
|
|
|
|
|
10 |
Antea Simlesa |
VfB GW Mülheim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
JE Jg U10 YM |
Platz |
Name |
Verein |
|
|
|
|
|
|
1 |
Tom Klein |
1.BC Beuel |
|
|
|
|
|
|
2 |
Linus Emmerich |
Union Lüdinghausen |
|
|
|
|
|
|
3 |
Leon Kaschura |
Union Lüdinghausen |
|
|
|
|
|
|
4 |
Joshua Thottungal |
BC Phönix Hövelhof |
|
|
|
|
|
|
5 |
Patrick Bollen |
BC Phönix Hövelhof |
|
|
|
|
|
|
5 |
Toni Marzoch |
PSV Gelsenk.-Buer |
|
|
|
|
|
|
7 |
Jona Große |
TV Refrath |
|
|
|
|
|
|
8 |
Luca Landermann |
TSV Heimaterde MH |
|
|
|
|
|
|
9 |
Daniel Meier |
ATV Haltern |
|
|
|
|
|
|
10 |
Marcel Beetz |
TSV Heimaterde MH |
|
|
|
|
|
|
10 |
Kjell Linnig |
TSV Heimaterde MH |
|
|
|
|
|
|
10 |
Fabio Vona |
SSV Lützenkirchen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
JE Jg U11 YM |
Platz |
Name |
Verein |
|
|
|
|
|
|
1 |
Rafe Kenji Braach |
STC BW Solingen |
|
|
|
|
|
|
2 |
Benjamin Klein |
1.BC Beuel |
|
|
|
|
|
|
3 |
Mika Dörschel |
TuS Halver |
|
|
|
|
|
|
4 |
Malte Brögger |
1.BC Beuel |
|
|
|
|
|
|
5 |
Julius Bernhardt |
SV Bergfried Lev. |
|
|
|
|
|
|
5 |
Laksan Gnanaranjan |
BC RW Borbeck |
|
|
|
|
|
|
5 |
Manuel Schmitz |
SV Bergfried Lev. |
|
|
|
|
|
|
5 |
Tim Schmitz |
TV Refrath |
|
|
|
|
|
|
9 |
Fabian Bülte |
TSV Heimaterde MH |
|
|
|
|
|
|
9 |
Nico Cordfulland |
TV Verl |
|
|
|
|
|
|
9 |
Vincent Hofmeister |
Merscheider TV |
|
|
|
|
|
|
9 |
Tobias Metz |
TSV Heimaterde MH |
|
|
|
|
|
|
9 |
Henri Saur |
TV Verl |
|
|
|
|
|
|
9 |
Jan Tückmantel |
TSV Heimaterde MH |
|
|
|
|
|
|
15 |
Malte Robens |
FC Langenfeld |
|
|
|
|
|
|
16 |
Taner Misirli |
PSV Gelsenk.-Buer |
|
|
|
|
|
|
17 |
Mario Di Bari |
PSV Gelsenk.-Buer |
|
|
|
|
|
|
19 |
Justin Hagemann |
PSV Gelsenk.-Buer |
|
|
|
|
|
|
19 |
Lukas Tücks |
PSV Gelsenk.-Buer |
|
|
|
|
|
|
19 |
Karl Wirsing |
SSV Lützenkirchen |
|
|
|
|
|
|
23 |
Tom Bextermöller |
TSV Heimaterde MH |
|
|
|
|
|
|
23 |
Luis Daniel Dreisewerd |
DJK Saxon.Dortmund |
|
|
|
|
|
|
23 |
Jan Gauk |
TV Stoppenberg |
|
|
|
|
|
|
23 |
Jannik Schröder |
ATV Haltern |
|
|
|
|
|
|
23 |
Liam Talmon |
TV Refrath |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
ME Jg U11 YM |
Platz |
Name |
Verein |
|
|
|
|
|
|
1 |
Isabel Kleban |
SV Bergfried Lev. |
|
|
|
|
|
|
2 |
Lucienne Segler |
BC Rheinbach |
|
|
|
|
|
|
3 |
Shreya Sarkar |
TSV Heimaterde MH |
|
|
|
|
|
|
4 |
Jule Gemünd |
Gladbecker FC |
|
|
|
|
|
|
5 |
Ella Bextermöller |
TSV Heimaterde MH |
|
|
|
|
|
|
5 |
Hannah Victoria Brummert |
1.BC Beuel |
|
|
|
|
|
|
5 |
Johanna Wendt |
TSV Heimaterde MH |
|
|
|
|
|
|
5 |
Vivien Wiemann |
PSV Gelsenk.-Buer |
|
|
|
|
|
|
9 |
Julie Vona |
SSV Lützenkirchen |
|
|
|
|
|
|
10 |
Emma Sophie Schröther |
TV Stoppenberg |
|
|
|
|
|
|
11 |
Antonia Maria Chroscinski |
TB Rauxel |
|
|
|
|
|
|
11 |
Antonia Schröer |
TSV Heimaterde |
|
|
|
|
|
|
13 |
Emilie Hannah Hennig |
VfB GW Mülheim |
|
|
|
|
|
|
13 |
Emma Krüger |
BSV Gelsenkirchen |
|
|
|
|
|
|
13 |
Antonia Mengwasser |
1.BC Düren |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
JE Ak U13 |
Platz |
Name |
Verein |
|
|
|
|
|
|
1 |
Tom Franke |
TSV Heimaterde MH |
|
|
|
|
|
|
2 |
Nico Hochfeldt |
Gladbecker FC |
|
|
|
|
|
|
3 |
Jonas Polley |
TV Refrath |
|
|
|
|
|
|
4 |
Niklas Doppke |
TSV Heimaterde MH |
|
|
|
|
|
|
5 |
Tim Bonnemann |
VfB GW Mülheim |
|
|
|
|
|
|
6 |
Joshua Bartsch |
Union Lüdinghausen |
|
|
|
|
|
|
7 |
Sam Kaushal |
TSV Heimaterde MH |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
ME Ak U13 |
Platz |
Name |
Verein |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anna-Lena Fleschenberg |
Dabringhauser TV |
|
|
|
|
|
|
2 |
Hanna Schledorn |
SSV Lützenkirchen |
|
|
|
|
|
|
3 |
Luna Wiedeking |
OSC BG Essen-Werd. |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
JE Jg U12 |
Platz |
Name |
Verein |
|
|
|
|
|
|
1 |
Luke Schmidt |
PSV Gelsenk.-Buer |
|
|
|
|
|
|
2 |
Philipp Awater |
DJK SF Dülmen |
|
|
|
|
|
|
3 |
Jonathan Arns |
BC Hünsborn |
|
|
|
|
|
|
4 |
Emil Pietrowski |
ATV Haltern |
|
|
|
|
|
|
5 |
Florenz Heitkamp |
Union Lüdinghausen |
|
|
|
|
|
|
5 |
Marcel Wins |
DJK SF Dülmen |
|
|
|
|
|
|
7 |
Finn Zumvenne |
TSV Heimaterde MH |
|
|
|
|
|
|
8 |
Lennox Nowak |
SSV WBG Bochum |
|
|
|
|
|
|
9 |
Ruben Carstensen |
DJK SF Dülmen |
|
|
|
|
|
|
10 |
Lutz Bröker |
DJK SF Dülmen |
|
|
|
|
|
|
10 |
Tobias Bruse |
BC Hünsborn |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
ME Jg 12/13 |
Platz |
Name |
Verein |
|
|
|
|
|
|
1 |
Jana Steffes |
TV Refrath |
|
|
|
|
|
|
2 |
Hannah Eggert |
TV Stoppenberg |
|
|
|
|
|
|
3 |
Leonie Altenhoff |
VfB GW Mülheim |
|
|
|
|
|
|
4 |
Sofia Cubaleski |
SSV WBG Bochum |
|
|
|
|
|
|
5 |
Malin Cordes |
DJK SF Dülmen |
|
|
|
|
|
|
6 |
Lena Madelaine Könecke |
PSV Gelsenk.-Buer |
|
|
|
|
|
|
7 |
Svenja Theresia Geck |
DJK Saxon.Dortmund |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
JE Jg U13 |
Platz |
Name |
Verein |
|
|
|
|
|
|
1 |
Noah Kalde |
ATV Haltern |
|
|
|
|
|
|
2 |
Jannes Hinnen |
PTSV Wuppertal |
|
|
|
|
|
|
3 |
Konrad Wirsing |
SSV Lützenkirchen |
|
|
|
|
|
|
4 |
Lars Kreutner |
TV Gerthe |
|
|
|
|
|
|
5 |
Maximilian Mengwasser |
1.BC Düren |
|
|
|
|
|
|
6 |
Antonio Atzpodien Moreira |
PTSV Wuppertal |
|
|
|
|
|
|
7 |
Gerrit Oldenburg |
DJK SF Dülmen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
JE Jg U14 |
Platz |
Name |
Verein |
|
|
|
|
|
|
1 |
Eric Bittermann |
1.BV Mülheim |
|
|
|
|
|
|
2 |
Darius Nikolaus |
WMTV Solingen |
|
|
|
|
|
|
3 |
Moritz Cebulla |
Bottroper BG |
|
|
|
|
|
|
4 |
Lukas Orlovski |
TuS Westf.Sölde |
|
|
|
|
|
|
5 |
Martin Gauk |
TV Stoppenberg |
|
|
|
|
|
|
5 |
Tim Windgasasen |
TuS Westf.Sölde |
|
|
|
|
|
|
7 |
Elias Dörnemann |
PTSV Wuppertal |
|
|
|
|
|
|
8 |
Merlin Gröger |
BC Hünsborn |
|
|
|
|
|
|
9 |
Jannis Thiesbrummel |
BC Hünsborn |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
JE Ak U15 |
Platz |
Name |
Verein |
|
|
|
|
|
|
1 |
Björn Ryu Braach |
FC Langenfeld |
|
|
|
|
|
|
2 |
Art Geisen |
1.BV Mülheim |
|
|
|
|
|
|
3 |
Maximilian Gemünd |
Gladbecker FC |
|
|
|
|
|
|
4 |
Florian Volmer |
Gladbecker FC |
|
|
|
|
|
|
5 |
Laurin Di Maggio |
WMTV Solingen |
|
|
|
|
|
|
5 |
Jed Hog |
TV Gerthe |
|
|
|
|
|
|
7 |
Laurenz Niemann |
TV Werne |
|
|
|
|
|
|
8 |
Moritz Gemünd |
Gladbecker FC |
|
|
|
|
|
|
9 |
Felix Riemen |
STC BW Solingen |
|
|
|
|
|
|
10 |
Mike Bachert |
TV Gerthe |
|
|
|
|
|
|
10 |
Hagen Schmitz |
WMTV Solingen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Platz |
Name |
Verein |
|
|
|
|
|
ME Ak U15 |
1 |
Nina Elpers |
Gladbecker FC |
|
|
|
|
|
|
2 |
Anastasia Keil |
BC Heiligenhaus |
|
|
|
|
|
|
3 |
Sarah Heiden |
BC Rheinbach |
|
|
|
|
|
|
4 |
Victoria Südbeck |
SC 28 Nordwalde |
|
|
|
|
|
|
5 |
Nele Wandel |
TV Gerthe |
|
|
|
|
|
|
6 |
Amélie Napp |
SC Bayer Uerdingen |
|
|
|
|
|
|
7 |
Marlene Krauthausen |
VfB GW Mülheim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
ME Jg U14/15 |
Platz |
Name |
Verein |
|
|
|
|
|
|
1 |
Isabel Jedlicka |
ATV Haltern |
|
|
|
|
|
|
2 |
Alicia König |
Union Lüdinghausen |
|
|
|
|
|
|
3 |
Marie Sommerfeld |
ATV Haltern |
|
|
|
|
|
|
4 |
Sabeth Dugdale |
Dorstener BC |
|
|
|
|
|
|
5 |
Isabella Barabas |
Dorstener BC |
|
|
|
|
|
|
5 |
Safia Binder |
Bottroper BG |
|
|
|
|
|
|
5 |
Aylin Clemens |
Dorstener BC |
|
|
|
|
|
|
5 |
Amelie König |
VfL Bochum Badm. |
|
|
|
|
|
|
9 |
Anna-Marie Chroscinski |
TB Rauxel |
|
|
|
|
|
|
10 |
Kimberly Schröder |
ATV Haltern |
|
|
|
|
|
|
11 |
Franziska Arndt |
Dorstener BC |
|
|
|
|
|
|
11 |
Thea Arns |
BC Hünsborn |
|
|
|
|
|
|
13 |
Aylin Boga |
PTSV Wuppertal |
|
|
|
|
|
|
13 |
Svenja Heiligers |
Dorstener BC |
|
|
|
|
|
|
13 |
Wiebke Hollstein |
TV Stoppenberg |
|
|
|
|
|
|
13 |
Lejla Hüsing |
Bottroper BG |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
JD Ak U15 |
Platz |
Name |
Verein |
|
|
|
|
|
|
1 |
Maximilian Gemünd |
Gladbecker FC |
|
|
|
|
|
|
1 |
Florian Volmer |
Gladbecker FC |
|
|
|
|
|
|
2 |
Arnav Bhatia |
TG Unterliederbach 1887 |
|
|
|
|
|
|
2 |
Björn Ryu Braach |
FC Langenfeld |
|
|
|
|
|
|
3 |
Eric Bittermann |
1.BV Mülheim |
|
|
|
|
|
|
3 |
Nico Hochfeldt |
Gladbecker FC |
|
|
|
|
|
|
4 |
Lars Richter |
ATV Haltern |
|
|
|
|
|
|
4 |
Luca Vaut |
ATV Haltern |
|
|
|
|
|
|
5 |
Julian Bendig |
TV Gerthe |
|
|
|
|
|
|
5 |
Moritz Staroscik |
TV Gerthe |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
MD Ak U15/17 |
Platz |
Name |
Verein |
|
|
|
|
|
|
1 |
Nina Elpers |
Gladbecker FC |
|
|
|
|
|
|
1 |
Lena Schwerm |
TV Refrath |
|
|
|
|
|
|
2 |
Jennifer Bachert |
TV Gerthe |
|
|
|
|
|
|
2 |
Nele Wandel |
TV Gerthe |
|
|
|
|
|
|
3 |
Emilia Fischer |
BC Hünsborn |
|
|
|
|
|
|
3 |
Maja Louisa Reuber |
BC Hünsborn |
|
|
|
|
|
|
4 |
Nele Iwanowski |
PSV Gelsenk.-Buer |
|
|
|
|
|
|
4 |
Victoria Südbeck |
SC 28 Nordwalde |
|
|
|
|
|
|
5 |
Sophie Klein |
PTSV Wuppertal |
|
|
|
|
|
|
5 |
Luna Vassallo |
PTSV Wuppertal |
|
|
|
|
|
|
6 |
Melissa Jasmin Becker |
SG SiegenGiersberg |
|
|
|
|
|
|
6 |
Carolin Fuchs |
SG SiegenGiersberg |
|
|
|
|
|
|
7 |
Anastasia Keil |
BC Heiligenhaus |
|
|
|
|
|
|
7 |
Yuhan Li |
BC SW Düsseldorf |
|
|
|
|
|
|
7 |
Amelie König |
VfL Bochum Badm. |
|
|
|
|
|
|
7 |
Nele Wolf |
VfL Bochum Badm. |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
JE Jg U15 |
Platz |
Name |
Verein |
|
|
|
|
|
|
1 |
Tobias Polley |
TV Refrath |
|
|
|
|
|
|
2 |
Justus Hüging |
Bottroper BG |
|
|
|
|
|
|
3 |
Luke Colin Finke |
TG Holzwickede |
|
|
|
|
|
|
4 |
Julian Bendig |
TV Gerthe |
|
|
|
|
|
|
5 |
Malte Hollstein |
TV Stoppenberg |
|
|
|
|
|
|
5 |
Aaron Kartmann |
TB Rauxel |
|
|
|
|
|
|
5 |
Peter Koch |
BC Hünsborn |
|
|
|
|
|
|
5 |
Jonas Middelstädt |
POST SV Buer |
|
|
|
|
|
|
9 |
Moritz Staroscik |
TV Gerthe |
|
|
|
|
|
|
10 |
Jonas Abel |
PTSV Wuppertal |
|
|
|
|
|
|
11 |
Florian Joskowiak |
OSC Rheinhausen |
|
|
|
|
|
|
11 |
Thorben Meier |
PTSV Wuppertal |
|
|
|
|
|
|
13 |
Finn Groß |
PTSV Wuppertal |
|
|
|
|
|
|
13 |
Joshua Middelstädt |
POST SV Buer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
JE Jg U16 |
Platz |
Name |
Verein |
|
|
|
|
|
|
1 |
Julian Dolata |
Gladbecker FC |
|
|
|
|
|
|
2 |
Jonathan Steiof |
BV RW Wesel |
|
|
|
|
|
|
3 |
Nicolas Arns |
BC Hünsborn |
|
|
|
|
|
|
4 |
Jonas Elpers |
No Limit Nottuln |
|
|
|
|
|
|
5 |
Robin Frenster |
TuS Ascheberg |
|
|
|
|
|
|
5 |
Jonas Westerholt |
TuS Ascheberg |
|
|
|
|
|
|
7 |
Simon Walerus |
PTSV Wuppertal |
|
|
|
|
|
|
8 |
Paul Preute |
PTSV Wuppertal |
|
|
|
|
|
|
9 |
Christoph Rauch |
TuS Xanten |
|
|
|
|
|
|
10 |
Purvang Rao |
BSV Gelsenkirchen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
JE Ak U17 |
Platz |
Name |
Verein |
|
|
|
|
|
|
1 |
Hendrik Grgas |
BV RW Wesel |
|
|
|
|
|
|
2 |
Paul Mues |
BV RW Wesel |
|
|
|
|
|
|
3 |
David Vogel |
Union Lüdinghausen |
|
|
|
|
|
|
4 |
Aaron Helfen |
Union Lüdinghausen |
|
|
|
|
|
|
5 |
Bjarne Breitkreutz |
ATV Haltern |
|
|
|
|
|
|
5 |
Julian Tramitz |
TSV Heimaterde MH |
|
|
|
|
|
|
7 |
Ben Mathias Oberpichler |
VfB GW Mülheim |
|
|
|
|
|
|
8 |
Jan Nachlik |
Gladbecker FC |
|
|
|
|
|
|
9 |
Vincent Hohlmann |
VfB GW Mülheim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
ME Jg U16/17 |
Platz |
Name |
Verein |
|
|
|
|
|
|
1 |
Anna Schouten |
TV Ratingen |
|
|
|
|
|
|
2 |
Tabea Remmert |
TuS Breckerfeld |
|
|
|
|
|
|
3 |
Luna Vassallo |
PTSV Wuppertal |
|
|
|
|
|
|
4 |
Kattis König |
BV RW Wesel |
|
|
|
|
|
|
5 |
Janne Frankenberg |
BV RW Wesel |
|
|
|
|
|
|
5 |
Louisa Griehl |
TV Gerthe |
|
|
|
|
|
|
5 |
Alina Hernandez-Rodriguez |
Bottroper BG |
|
|
|
|
|
|
5 |
Paola Matondo |
PTSV Wuppertal |
|
|
|
|
|
|
9 |
Laura Szelinski |
TuS Westf.Sölde |
|
|
|
|
|
|
10 |
Dana Steffen |
BSV Gelsenkirchen |
|
|
|
|
|
|
11 |
Sophie Klein |
PTSV Wuppertal |
|
|
|
|
|
|
11 |
Celine Segler |
BC Rheinbach |
|
|
|
|
|
|
13 |
Annkathrin Lehmhaus |
TV Gerthe |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
JD Ak U17 |
Platz |
Name |
Verein |
|
|
|
|
|
|
1 |
Paul Mues |
BV RW Wesel |
|
|
|
|
|
|
1 |
Jonathan Steiof |
BV RW Wesel |
|
|
|
|
|
|
2 |
Jonas Elpers |
No Limit Nottuln |
|
|
|
|
|
|
2 |
Jan Nachlik |
Gladbecker FC |
|
|
|
|
|
|
3 |
Vincent Hohlmann |
VfB GW Mülheim |
|
|
|
|
|
|
3 |
Ben Mathias Oberpichler |
VfB GW Mülheim |
|
|
|
|
|
|
4 |
Bjarne Breitkreutz |
ATV Haltern |
|
|
|
|
|
|
4 |
Julian Dolata |
Gladbecker FC |
|
|
|
|
|
|
5 |
Nicolas Arns |
BC Hünsborn |
|
|
|
|
|
|
5 |
Nico Mennekes |
BC Hünsborn |
|
|
|
|
|
|
6 |
Jonah Grothus |
DJK Saxon.Dortmund |
|
|
|
|
|
|
6 |
Jacob Rehbein |
DJK Saxon.Dortmund |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
ME Ak U17/19 |
Platz |
Name |
Verein |
|
|
|
|
|
|
1 |
Lilian Walter |
VfB GW Mülheim |
|
|
|
|
|
|
2 |
Nicole Preisendanz |
TuS Xanten |
|
|
|
|
|
|
3 |
Nele Schneider |
BV RW Wesel |
|
|
|
|
|
|
4 |
Jennifer Bachert |
TV Gerthe |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
JE Jg U17 |
Platz |
Name |
Verein |
|
|
|
|
|
|
1 |
Niklas Kuhn |
OSC Rheinhausen |
|
|
|
|
|
|
2 |
Raul Garcia |
PSV Mönchengladb. |
|
|
|
|
|
|
3 |
Nils Milbrad |
TuS Westf.Sölde |
|
|
|
|
|
|
4 |
Dan Hog |
TV Gerthe |
|
|
|
|
|
|
5 |
Okan Boga |
PTSV Wuppertal |
|
|
|
|
|
|
5 |
Maximilian Zuba |
VfL Bochum Badm. |
|
|
|
|
|
|
7 |
Marc Bieler |
PTSV Wuppertal |
|
|
|
|
|
|
8 |
Maximilian Merkel |
TG Holzwickede |
|
|
|
|
|
|
9 |
Lars Wynhoff |
OSC Rheinhausen |
|
|
|
|
|
|
10 |
Leon Mainusch |
VfL Bochum Badm. |
|
|
|
|
|
|
10 |
Dax Rao |
BSV Gelsenkirchen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
JE Jg U18/19 |
Platz |
Name |
Verein |
|
|
|
|
|
|
1 |
Leon Mensch |
PTSV Wuppertal |
|
|
|
|
|
|
2 |
Frédéric Réberieux |
TV Ratingen |
|
|
|
|
|
|
3 |
Jan Niemann |
TV Werne |
|
|
|
|
|
|
4 |
Pasqual Streilein |
VfL Bochum Badm. |
|
|
|
|
|
|
5 |
Kevin Lenhardt |
Bottroper BG |
|
|
|
|
|
|
5 |
Jan Niewöhner |
DJK Saxon.Dortmund |
|
|
|
|
|
|
7 |
Elias Lozynski |
VfL Bochum Badm. |
|
|
|
|
|
|
8 |
Jens Wolf |
DJK Saxon.Dortmund |
|
|
|
|
|
|
9 |
Maximillian Spindler |
DJK Saxon.Dortmund |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
ME Jg U18/19 |
Platz |
Name |
Verein |
|
|
|
|
|
|
1 |
Caroline Schacht |
VfB GW Mülheim |
|
|
|
|
|
|
2 |
Michelle Fischer |
TuS Westf.Sölde |
|
|
|
|
|
|
3 |
Agnes Bartels |
TuS Xanten |
|
|
|
|
|
|
4 |
Hannah Bollmann |
BSV Gelsenkirchen |
|
|
|
|
|
|
5 |
Julia Walerus |
PTSV Wuppertal |
|
|
|
|
|
|
6 |
Meret Weber |
PTSV Wuppertal |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|